Officium365 - program online do obsługi kancelarii
NOWI KLIENCI! Sprawdź bezpłatnie oprogramowanie Officium365. Wypróbuj przez 30 dni za darmo!

Centrum Pomocy Officium365

powrót do kategorii

 • Jak skonfigurować/dodać konto pocztowe?

  Należy w Ustawieniach wprowadzić poprawne dane: login (adres mail), hasło, adres serwera IMAP oraz SMTP. Dodatkowo można ustawić foldery podstawowe (skrzynka odbiorcza, wersje robocze, wysłane wiadomości, kosz)

 • Odczytywanie jednej wiadomości

  Aby przejrzeć i odczytać wiadomość należy najechać na nią myszkę, a następnie po podświetleniu kliknąć w dowolnym miejscu na liście wiadomości.

 • Jak przekazać wiadomość?

  Aby przesłać wiadomość do konkretnego adres mail należy użyć funkcji Przekaż wiadomość. Możliwe jest wywołanie jej na dwa sposoby: bezpośrednio z listy wszystkich wiadomości oraz z widoku treści wiadomości. W zależności od sposobu jest to ikona po najechaniu bądź przycisk "Przekaż dalej" w podglądzie wiadomości.

 • Jak odpowiedzieć na wiadomość?

  Aby odpowiedzieć na wiadomość należy użyć funkcji Odpowiedz. Możliwe jest wywołanie jej na dwa sposoby: bezpośrednio z listy wszystkich wiadomości oraz z widoku treści wiadomości. W zależności od sposobu jest to ikona po najechaniu bądź przycisk "Odpowiedz" w podglądzie wiadomości.

 • Czy można mieć więcej niż jedno konto pocztowe?

  Tak. Należy skonfigurować nową skrzynkę w Ustawieniach.

 • Czy można dołączyć załączniki do wiadomości?

  Tak. Należy przy wysyłaniu lub odpowiadaniu na wiadomość użyć przycisku Dodaj załączniki

 • Jak stworzyć nowy katalog?

  Aby utworzyć nowy katalog należy w miejscu docelowym wybrać Akcje (koło zębate), a następnie Utwórz nowy katalog. Dalej postępować zgodnie z instrukcją na ekranie.

 • Jak usunąć utworzony katalog?

  Aby usunąć katalog należy w katalogu wybrać Akcje (koło zębate), a następnie Usuń bieżący katalog. Dalej postępować zgodnie z instrukcją na ekranie.
  Uwaga! Nie można usuwać katalogów z wiadomościami oraz katalogów głównych.

 • Jak zmienić nazwę katalogu?

  Aby zmienić nazwę katalogu należy w katalogu wybrać Akcje (koło zębate), a następnie Zmień nazwę katalogu. Dalej postępować zgodnie z instrukcją na ekranie.
  Uwaga! Nie można zmieniać nazwy katalogów głównych.

 • Dodawanie ukrytych odbiorców

  Aby dodać UDW bądź DW należy w odpowiadaniu bądź przekazywaniu wiadomości użyć przycisku UDW lub DW, a następnie wpisać adres mail.

 • Zaznaczanie wiadomości

  Aby usunąć, przenieść lub oznaczyć jako nieprzeczytane zaznaczone wiadomości należy najpierw wybrać wiadomości. W przypadku chęci zaznaczenia wszystkich należy kliknąć kwadracik w tabeli głównej, a w przypadku pojedyńczych wiadomości zaznaczyć każdą z osobna. Następnie dopiero można usunąć, przenieść lub oznaczyć wiadomości używająć Akcji (koło zębate) wybierając odpowiedni przycisk i postępować zgodnie z dalszą instrukcją.

 • Oflagowanie (gwiazdkowanie) wiadomości

  Aby łatwiej wyszukiwać i przeglądać wiadomości istnieje opcja zaznaczenia wiadomości gwiazdką. W tym celu należy kliknąć gwiazdkę (Zaznacz lub Odznacz) tuż obok Nadawcy wiadomości.

 • Przenoszenie wiadomości za pomocą przeciągania

  W celu prostego przenoszenia wiadomości można ją złapać, a następnie przeciągnąć na interesujący nas folder w menu bocznym.

 • Jak przełączyć konto pocztowe?

  Aby przełączyć konto pocztowe należy wcześniej go skonfigurować. Gdy mamy już gotowych kilka kont możemy łatwo przełączać się między nimi wybierając konto w opcji "Konto email" znajdującym się obok wyszukiwarki wiadomości.

 • Automatyczne uzupełnianie adresów mailowych

  W celu ułatwienia wysyłania wiadomości istnieje możliwość pobierania i przypisywania adresów mailowych dostępnych w bazie danych użytkownika.

 • Jak usunąć wiadomość?

  Aby usunąć wiadomość należy z listy wszystkich wiadomości po najechaniu kursorem na datę użyć ikony kosza. Wiadomość przesunie się do katalogu Kosz. Jeśli chcesz na stałe usunąć wiadomość z serwera należy w katalogu Kosz ponowić ten krok.

 • Jak pobrać załączniki z wiadomośći?

  Aby pobrać załączniki należy otworzyć wiadomość, a następnie pod treścią wybrać odpowiedni załącznik widoczny na liście. Zapisze się on automatycznie na dysku urządzenia.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Kontakt